ضوابط و قوانین موبوامداد

کاربران با ثبت‌نام در وب‌سایت موبوامداد و همچنین با هر بار استفاده از خدمات موبوامداد می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری موبوامداد را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و قوانین ، آن را پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفاده مستمر کاربران از وبسایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.بدیهی است هر گونه بند، ماده و یا تبصره‌ای که در آینده به این قوانین و مقررات اضافه شود، مقدم برقوانین گذشته بوده و این وظیفه بر عهده کاربران است که قبل از هر بار ورود به وبسایت موبوامداد، این قوانین را مطالعه نمایند.

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های موبوامداد منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های موبوامداد تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است. دستگاه آب خورده، ضربه خورده و همچنین مشکلاتی از قبیل صفحه سفید، آبی، هنگ روی آرم و … (به دلیل احتمال آسیب دیدگی در برد اصلی) به منزله خاموش تحویل گرفته می شود و واحد خدماتی نسبت به استرداد دستگاه با حالت اولیه مسئولیتی ندارد.

در حین تعمیرات سخت افزاری یا نرم افزاری این احتمال وجود دارد که دستگاه نیاز به فلش یا ریستور داشته باشد، در این حالت احتمال پاک شدن کل یا بخشی از اطلاعات وجود دارد.لطفاً قبل از تحویل دستگاه سیم کارت، کارت حافظه و دیگر لوازم جانبی را از دستگاه خارج و نزد خود نگه دارید.

در صورتی که پس از بررسی دستگاه توسط متخصصین مشخص شود که مشکل دستگاه به درستی اعلام نشده و یا دستگاه توسط تعمیر کار دیگری باز و یا تعمیر شده باشد، هزینه کارشناسی و عیب یابی دستگاه به مبلغ 20.000 تومان دریافت و دستگاه به متقاضی عودت داده خواهد شد.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

موبوامداد به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
موبوامداد متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت موبوامداد ، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.
تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.moboemdad.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم. وب سایت موبوامداد هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.moboemdad.com و همچنین، هیچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌های گفتگوی اینترنتی همچون Yahoo Messenger یا MSN Messenger و غیره ندارد و هیچ ‏گاه با این روش‏‌ها با شما تماس نمی‏‌گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

ضمانت

گارانتی موبوامداد شامل قطعه و سرویس انجام شده ذکر شده در فاکتور می‌باشد و  تشخیص گارانتی و یا خارج از گارانتی بودن کالا به عهده کارشناسان موبوامداد خواهد بود. کاربر در هنگام تحویل گرفتن کالا موظف به تست ظاهری و دقت در موارد ابطال گارانتی است. پس از تحویل کالا هیچ گونه مسئولیتی در قبال موارد ابطال بوجود آمده به عهده شرکت نمی‌باشد.

لازم به توضیح است کلیه قطعات مصرفی در واحدهای خدماتی، ضمانت اصالت را دارا می باشند و دارای بالاترین کیفیت موجود هستند. لذا در صورتیکه جهت تعمیر دستگاه نیاز به قطعه ای باشد که 100% اصلی نیست، هماهنگی های لازم با متقاضی انجام خواهد شد.

مسئولیت بسته‌بندی صحیح کالا هنگام ارسال به عهده کاربر می‌باشد و توصیه می‌گردد حتی المقدور از بسته‌بندی اصلی بدون لوازم جانبی و ملحقات جهت ارسال استفاده گردد. بدیهی است صدمات ناشی از بسته‌بندی ناصحیح به عهده کاربر می‌باشد.

تحویل کالا به موبوامداد به منزله عدم نیاز به اطلاعات موجود بر روی هارد کالا و پذیرفتن تمامی موارد ذکر شده می‌باشد.

تبصره: در صورت تمایل متقاضی به استفاده از قطعه درجه دوم و یا غیر اصلی از متقاضی رضایتنامه دریافت خواهد شد.

شرایط پرداخت مالی

 کارشناس باید شماره شبای خود را برای واریز وجه کارکرد به موبوامداد اعلام کند. پرداخت وجه از سوی موبوامداد به کارشناسان هر روز انجام می‌شود. موبوامداد هیچ مسئولیتی را در قبال شماره شبایی که به اشتباه اعلام شده، برعهده ندارد و در صورت بروز این مشکل عواقب آن بر عهده خود کارشناس است.

 در صورت پرداخت وجه به صورت نقدی از جانب کاربر به کارشناس، کارشناس موظف است سهم شرکت را حداکثر تا 24 ساعت به حساب شرکت واریز نماید. در غیر این صورت سرویس‌های ارسالی به حساب کاربری کارشناس تا زمان تسویه مسدود می‌گردد.

هزینه اعلام شده توسط کارشناس فقط در مورد مشکل ذکر شده بوده و مشکلات دیگر شامل هزینه مجزا می باشند.

با توجه به نوسانات فعلی بازار، هزینه اعلام شده توسط کارشناس به صورت تلفنی ممکن است با هزینه دستگاه در زمان تحویل توسط متقاضی متفاوت باشد، لذا در هنگام برآورد هزینه توسط کارشناس در صورت تمایل در اسرع وقت دستگاه خود را تحویل واحد خدماتی نمایید.

در صورتیکه هزینه نهایی دستگاه برابر و یا کمتر از برآورد هزینه ابتدایی اعلام شده توسط کارشناس واحد خدماتی به متقاضی باشد، فرآیند تعمیرات بدون هماهنگی با متقاضی انجام خواهد شد.

بدیهی است در صورتیکه هزینه دستگاه بیش از برآورد هزینه ابتدایی باشد قبل از انجام تعمیرات، هماهنگی های لازم با متقاضی صورت خواهد پذیرفت.